*  Çanak Anten Montaj ve Ayarı Nasıl Yapılır?
0
Yorum
49
Okunma
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Emektar Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Kullanıcı
433
(Mesajlar)
432
(Konular)
07-02-2020
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Tuttuğunuz Takım: Trabzonspor
#1
07-10-2020, Saat: 21:33
Artık günlerce uydu servislerini beklemenize gere yok. Sizlerde bu makalemizi okuduktan sonra kendi çanak antenlerinizi kendiniz kuracaksınız. Yanlış duymadınız! Hemen çanak anten montajını hem de montajdan hemen sonra anten ayarını da siz kendiniz kolaylıkla yapabileceksiniz. 

Çanak Anten Montajı ve Ayarı Nasıl Yapılır?

Sizlere en kısa yoldan çanak anten montajı nasıl yapılır sorusunun detaylarına geçmeden önce bütün anten malzemelerini eksiksiz aldığınızdan emin olmak için tekrardan kontrol etmenizi istiyorum. Eksiz malzemeleriniz varsa Sultangazi uydu servisi veya size en yakın diğer bir şubemiz olan Zeytinburnu uydu servisi dükkânımızdan ürünlerinizi temin edebilirsiniz.
 • Çanak anten montajı için gerekli malzemeler
  Orijinal çanak anten
  Kaliteli lnb
  Kaliteli Rg6 U4 veya U6 anten kablosu
  Konektör
  Ayar yapmak için küçük bir tv ve receiver
  İhtiyaca göre plastik dübel, vida, çelik dübel veya saplamalar
  Montajı için matkap
 
Çanak anten montajı nasıl yapılır

Çanak anten montajını yapacağınız yerin sağlam olması ve duvara çarpmaması gerekir. Yani sinyali engelleyecek bir şeylerin olmaması gerekir.
Çanak anten ayağını montajı yapacağınız yere tutup delik açacağınız yerleri belirleyip matkap ile delin. Zeminin sağlamlığına göre dübelleri yerleştirip vidalama işlemini tamamlayın.
Çanak antenin ucuna Lnbyi katıp vidayı sıkıştıralım. Lnbnin kablo takılan yeri yer ile aynı olsun. Yani dümdüz yere baksın. Küçük bir kabloyu yanınızda bulunan receivere, yani uydu alıcısına takın.

Televizyondan HD olmayan ve sinyali yüksek olan bir kanal açın. Star tv, Ntv seçebilrisiniz.

İPUCU: Bu yazımızda anlamadığınız bir yer olursa Bağcılar uydu servisi web sayfasına tıklayıp orada bulunan telefon numarasından teknik destek alabilirsiniz.

Çanak anteni anten direğine takıp somunların boşluklarını almak için sıkın. Anteni çok yavaş hareketlerle yukarı aşağı ve sağa sola oynatarak çevirin. Televizyona görüntü geldiğinde hiç anteni oynatmadan vidaları yavaşça sıkmaya başlayın. Sinyal giderse tekrar gevşetip yeniden sıkın.

Tam sıkmadan televizyondan sinyali düşük olan bir kanal açın. Show, Fox tv, Kanal 7 veya tv8 açabilirsiniz. Bu kanalda da görüntüyü bulduysanız çanak anten ayarı bitmiş demektir. Soru ve görüşleriniz için https://tekniksorun.com web adresinden destek alabilirsiniz. Hayırlı olsun.


Hızlı Menü: