*  Döviz Dünyasından En Güncel Haberler
0
Yorum
132
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kidemli Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Kullanıcı
225
(Mesajlar)
225
(Konular)
07-01-2020
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Tuttuğunuz Takım: Fenerbahce
#1
12-05-2020, Saat: 15:58
Döviz Dünyasından En Güncel Haberler

Herhangi döviz kurları , o dövize olan arz ve talep seviyesine uygun olarak serbest şekilde veya söz konusu dövizin ait olduğu ülkenin merkez bankasının, piyasadan para satın alarak yada piyasaya para satarak yaptığı müdahaleler çerçevesinde belirlenir. Uluslararası piyasalarda her para biriminin genel kabul görmüş bir sembolü vardır. Her döviz kuru sembolü 6 karakter içerir. İlk üç karakter döviz çiftinin birini, diğer üç karakter döviz çiftinin diğerini belirtir.Haber365 tüm bu bilgilerin en güncel halini içermektedir. Bilginin temeli tarihini, güncel olanı da geleceğini oluşturur. Her haberimizi ve bilgilendirmemizi bu bilinçle sizler için hazırlamakta ve yapmaktayız.

Güncel Döviz Kurlarına Nasıl Ulaşılır?

Dövizin Türkçe’deki anlamı yabancı ülkelerdeki paralar demektir.. Herhangi bir ülkenin parasını, başka bir ülkedeki para birimine dönüştürmeye ise döviz işlemi diğer bir adıyla kambiyo işlemi adı verilmektedir. Kelime Türkçe’ye Fransızca’daki ‘devise’ den gemiştir. Genel olarak anlamına bakıldığında da milletlerarası ödemelerde kullanılan ödeme aracının tamamına verilen isimdir.  Güncel döviz kurları da bu ödeme aracının en son değerini göstermektedir.Haber365 ile güncel döviz kurlarının en son verilerine ulaşabilir, kendi planlarınıza özgü hesaplamalar yapabilirsiniz. Sitemizde her birimden dövize özel bilgiler, dalgalanma hareketleri ve uzman analizlerinin sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Tüm bunlar için sitemizin sürekli güncellenen hizmetlerinden saat farkı olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Altın Fiyatları

Tarihte bilinen kayıtlara göre Mısır hükümdarları zamanında M.Ö. 3200 yıllarında, altın darphanelerde eşit boyda çubuklar halinde çekilerek para olarak kullanıldı. Tarihte AltınPeru'da MÖ 2000 yılına ait altın ziynet eşyaları ve altın takı kalıntılarına rastlanmış olup, Amerika kıtasındaki Aztekler ve İnkaların da altına tutkun oldukları bilinmektedir. Altına önem veren eski medeniyetler arasında; Yunanları, İranlıları, Makedonyalıları, Asurluları, Sümerleri ve Lidyalıları saymak yerinde olur. MÖ 550 yıllarında Lidya Kralı Krezos, altını para olarak (sikke) bastırmış ve altının para olarak basılması ile de ticaret artmıştır. Bu tarihi önem ve piyasadaki yerindem dolayı  altın fiyatları genellikle artış içindedir.Altın gibi önemli bir hazinenin yatırımcıları bilgilensin diye Haber365 güncel olan tüm verileri siteye eklemektedir. Siteye girip altın fiyatları ve altınla ilgili haberlere ulaşmak için https://haber365.com.tr/ adresine gitmeniz yeterlidir.


Hızlı Menü: