*  Marka Tescil Firması mı Arıyorsunuz?
0
Yorum
24
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Çalışkan Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Kullanıcı
7
(Mesajlar)
7
(Konular)
23-06-2020
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Tuttuğunuz Takım: Besiktas
#1
07-12-2020, Saat: 20:44
Şayet işinizi önem veriyorsanız şirketinizi veyahut ürünlerinizi legal teminat altına almak için kesinlikle marka tescili yaptırmanız gerekmektedir. Bir markanın tam olarak savunabilmesi, üçüncü şahısların müsaadesiz kullanımının önüne geçilmesi ve haksız kazanç ele geçirilmesinin engellenmesi için marka müracaatı yapılmalıdır.

Sitemiz : http://www.gravis-ip.com/

Marka Sahibi Olmak Ne Kazandırır ?

Son zamanlarda TSE ve imalat müsaadeyi gibi başvurularda firmalarda tescilli marka koşulu aranmaktadır. Ayrı olarak bir hayli ihalede ön koşul olarak tescil edilmiş bir marka ön şartı aranmaktadır. Şirketlerin faaliyetlerini tanıtmak ve internet ortamında kendilerini dile getirebilmeleri kurdukları internet sitelerine com.tr uzantılı alan isimlerinin tahsisi için de marka tescil dokümanı kullanılan bir gerekliliktir.

Daha Fazla Bilgi : http://www.gravis-ip.com/kaynaklar.php

Marka Tescil Dokümanı Almak Ne Kadar Sürer?

Marka tescil süreci vasati 10-12 ay arasında sonuçlanmaktadır. Bu süreç tescil olamama ihtimalini de içerisinde barındıran zorlu bir adli süreçtir. Bilhassa hukuki altyapısı zayıf ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılan müracaatlar nedeniyle son senelerde ülkemizde yapılan müracaatların tescile dönüşme oranı %30-%35 civarındadır. Marka Tescil Sepeti üzerinden yapılan tescil müracaatlarında uzman vekiller tarafından çok istikametli ve geniş kapsamı geniş ön araştırmalar yapılmaktadır. Bu sebeple marka tescil vesikası alma muvaffakiyet oranımız diğer marka patent firmalarından oldukça yüksektir.

Daha Fazla Bilgi : http://www.gravis-ip.com/haberler.php


Hızlı Menü: