*  QR Kodu Nedir?
0
Yorum
25
Okunma
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BU KONUYU DEĞERLENDİR
Görüntüleyenler: 1 Ziyaretçi
Kidemli Üye
*
Şuan Çevrimdışı
Kullanıcı
121
(Mesajlar)
121
(Konular)
17-11-2020
(Kayıt Tarihi)
0
(Rep Puanı)

Tuttuğunuz Takım: Besiktas
#1
24-11-2020, Saat: 10:18
Canlı haber sitelerinde sıkça görmeye başladığımız QR kod ile para yatırma tekniği bundan sonra Spor sitesinde sizlerle. En güvenilir olarak QR kod tekniğiyle hesabınıza para yatırabilir ya da derhal para çekim prosedürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bankaların QR kod sistemini kullanabileceğiniz sistemde ödemelerinin derhal Betixir hesabınıza aktarılmaktadır. Hem de sitede buna özel bonusta sahip olunur. QR kod ile gerçekleştireceğiniz yatırım prosedürlerinde çevrim koşulu olmadan derhal %15 yatırım bonusu kazanma talihi sizi bekliyor.

QR kodu ismini İngilizce Çabuk Tepki (Quick Response) kelimelerinin baş harflerinden alır. Mobil cihazların kameralarından okutulabilen özel matris barkod (ya da iki ebatlı barkod) türüdür. 1994 senesinde ilerleten Japon Denso şirketine patentlidir.
Kod genellikle kare beyaz fon üstünde kara Betixir giriş motiflerden oluşur. Otomotiv sanayisinde kullanılması hedefiyle tasarlanan QR Kodu Japonya ve Güney Kore’de olabildiğince vakit gelen kullanılmaktadır. Günümüzde dijital kameralı mobil telefonlarının etkisiyle QR Kodu tüketimi vakit gelen aşmaya başlamıştır. Kaydedilen görsel çözümlenerek barkod içeriği kullanıcıyı internet adresine, e-posta adresine, telefon numarasına, etkileşim verilerine, SMS ya da MMS’ye ya da coğrafi koordinat bilgisine yönlendirebilir. Piyasada çoğu QR Kodu oluşturucusu ve okuyucusu bulunmaktadır.


Hızlı Menü: